top of page
desk-arrangement-with-laptop-table.jpg

HAKKIMIZDA

Hikayemiz

Q-MEAS Bilişim Teknoloji Ltd. Şti. 2021 yılında TÜBİTAK 1512 Girişimcilik Destek Programı (BİGG) ile kurulmuştur. Piyasaya girişi, akıllı metrik ölçüm sistemi projesi ile olan Q-MEAS; elektronik filtre, sensör ve benzeri elektronik sistem tasarımı ve elektronik kart tamiri konusunda çalışmalarına devam etmektedir. Kurulduğu günden bu yana girişimci ruhuyla yeni projelere hayat vermeyi hedefleyen Q-MEAS, hem müşterilerinin hem de piyasanın ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik teknoloji tabanlı çözümleri ile çalışmalarına devam etmektedir.

Vizyonumuz

Ülkemizde arge faaliyetleriyle geleceğe ışık tutacak projeler üretmek, farklı sektörlere yönelik yenilikçi ve araştırmacı bakış açıları geliştirerek teknolojiye yön vermek, Türkiye’nin ihracat kapasitesini arttırmak ve dışa bağımlılığı azaltmak; aynı zamanda topluma, özellikle genç nüfusa, hayalleri için çalışma ve araştırma yapma tutkusu aşılamak vizyonumuzdur. 

Misyonumuz

Mevcut teknolojileri yenilikçi bakış açılarıyla geliştirerek katma değer sağlayan arge projeleri ile çeşitli sektörlere hizmet vermek ve müşteri beklentileri doğrultusunda her sektöre adapte edilebilir projeler üretmek ve bu süreçte etik değerlere bağlı kalmak misyonumuzdur.

Yolculuğumuz

2021

Q-MEAS Kuruldu

TÜBİTAK 1512 Desteği

Akıllı Ölçüm Sistemi Patent Başvurusu

2022

Akıllı Metrik Ölçüm Sistemi Lansmanı

Q-Filter Filtre Serisi İlk Üretim

HABERLER

Basında Q-MEAS

07 Mayıs
2021

Bloomberg HT - Eğitim Merkezi

17 Aralık
2021

Kıbrıs İlim Üniversitesi - Düşünceden İnovasyona Webinar

16 Mayıs
2022

İstanbul Ticaret Gazetesi - Röportaj

12 Ocak
2023

İstanbul Commerce - Engineering Solutions for Industry

bottom of page